ekav logo

 

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı 23 Kasım 1991’de sanatı toplumun her kesimine ulaştırmak, geleceğin genç sanatçılarına destek vermek amacıyla kurulmuştur.

Ekavart Gallery, EKAV Vakfına bağlı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bağış makbuzu ile çalışılmakta ve etkinliklerden elde edilen gelirler, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılarak, geleceğin sanatçılarına destek olmaktadır. Galerimiz Süzer Plaza’da Ritz Carlton Oteli altında bulunmaktadır.

Sanat diliyle, estetiği birleştirerek toplumun yaşam ve bilinç düzeyinin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Ekavart Gallery açılışından bu yana, Türk resminin usta ve genç sanatçılarının yapıtlarından oluşan solo ve karma sergiler, kişisel gelişim seminerleri, imza günleri, atölye çalışmaları, müzik dinletileri gibi sayısız etkinliğe imza atmıştır.

Fahrel Nisa Zeid, Ergin İnan, Süleyman Saim Tekcan, Muzaffer Akyol, Balkan Naci İslimyeli, Seyyit Bozdoğan, Okan Bayülgen, Mercan Dede, Nezih Çavuşoğlu, Ali Alışır, Sezin Aksoy, Uğur Çakı, Yalçın Bilgin, Ardan Özmenoğlu, Genco Gülan, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Bubi ve Bilge Alkor gibi kişisel ve karma sergilerin yanı sıra Vakfımızın 20. kuruluş yılı dolayısıyla hazırlanan “Dikkat! Kadın!” isimli Proje Sergimiz ile artık gelenekselleşen EKAV Bursiyerlerinin eserlerinden oluşan EKAV-ARTIST New Generation sergilerimiz bulunmaktadır.

Sergilerimizin yanı sıra, Vakıf Sanat Galerimizde Acar Baltaş’ın “Kendi Yıldızını Yakalamak”, “Şans Başarıyı Ne Kadar Etkiler”, Mümin Sekman’ın “Başarı Beyinde Başlar”, “Başarmak bir Sanattır” ve “Başarı Sanatçısı Olmak”, eğitimci yazar Nil Gün “Çekim Yasası”, Songül Vardar’ın “Liderlik Sanatı” seminerleri; Prof. Dr. Sadun Ersin Santur dinletisi, sanatçı Ayla Algan ve Ardan Özmenoğlu’nun Atölye Çalışmaları, Diyetisyen Dilara Koçak ile sanat Tarihçisi Senem Demirhan semineri, Prof. Dr. Gül İrepoğlu’nun sunduğu “Osmanlı’da Mücevher” isimli konferans, İsmail Tunalı’nın 60. Sanat yılı dolayısıyla imza günü, Mercan Dede ve Arzu Kaprol “Sanat ve Yaşama Dair Sohbet” toplantısı, Balkan Naci İslimyeli ve Lale Müldür “Resim ve Şiir” söyleşisi, Cemre Birand “Memoş’a Sözüm Vardı” ve “Memoşlu Yıllar” kitap imza günleri düzenlenmiştir.

Vakfımızın Prof. Mustafa Cezar tarafından yazılmış “Sanatta Batı’ya Açılış ve Osman Hamdi” ve “Osmanlı Başkenti İstanbul” isimli araştırmacılar için önemli bir bilimsel kaynak teşkil eden devlet kütüphanelerine de ücretsiz gönderilen yayınları da bulunmaktadır.

EKAV olarak kuruluşundan bu yana bünyesindeki çalışmalarla eğitim kültür ve sanat  alanında aktif rol almış olan vakfımız kültürel ve sanatsal etkinliklerin  ülkemizde  yaygınlaşmasını sağlamak ve sanatı günlük hayatın aktivitesi haline getirmek amacıyla toplumsal yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası olan AVM’lerde uygulamaya yönelik “Uydu Sanat Merkezi” projesini hazırlamıştır.

EKAV Vakfı bünyesinde her geçen gün daha da büyüyerek ve zenginleşerek “Sanat Geliştirir, Sanat İyileştirir, Sanat Birleştirir” sloganıyla ülkemizin kültür platformlarına ayna tutan etkinlikleri sanatçılar ve sanata gönül vermiş tüm sanatseverlerle paylaşarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ekav.org © 2007 - 2018

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön